Prophoto RGB : 

داراي فضاي رنگي وسيعتري نسبت به محدودة ديد انسان است كه ميتواند رنگها (سبز و آبي) را با كيفيت و اشباعي بالا  ثبت كند. كه اين امر مستلزم آگاهي كامل از فضا و در اختيار داشتن مانيتور و دستگاه چاپ مناسب است.

LAB : 

داراي نزديكترين فضاي رنگي نسبت به محدوده ديد انسان است.

Adobe RGB : 

اگر به دنبال ثبت عكسي با فضاي رنگي بالايي هستيد تا بتوانيد بدون اينكه آثار مخربي بر روي تصوير برجا بگذارد آن را ويرايش و چاپ كنيد، از فضاي رنگي Adobe RGB استفاده كنيد. البته بايد توجه داشته باشيد كه از مانيتورها و دستگاههاي چاپگري استفاده كنيد كه بتواند اين فضاي رنگي را پشتيباني كند.

sRGB : 

در موارد زير ميتوانيد از فضاي رنگي sRGB استفاده كنيد:

1. اگر ميخواهيد تصويري را كه ثبت كردهايد با يك پرينتر خانگي يا يك دستگاه چاپ معمولي چاپ كنيد.

2. اگر ميخواهيد تصويري براي وب تهيه كنيد. 


برچسب‌ها: "Prophoto"sRGB"

تاريخ : دو شنبه 6 آذر 1396 | 9:0 | نویسنده : حمید حسینی |

در عکاسی خیابانی و اساساً هر زمینه‌ای از عکاسی، انتخاب ابزار مناسب یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها در رسیدن به یک نتیجه مطلوب به حساب می‌آید. در همین رابطه قصد داریم در ادامه بهترین لنزهای عکاسی خیابانی را برشمریم. هر چند خیلی از عکاسان خیابانی موبایل یا دوربین‌های کامپکت برای عکاسان خیابانی را به کار می‌گیرند، ولی در این مطلب دوربین‌‌های با قابلیت تعویض لنز و لنز‌های پرایم مناسب برای آن‌‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

چرا یک لنز پرایم یا فاصله کانونی ثابت؟

اکثر عکاسان خیابانی از لنز‌های پرایم در عکاسی خیابانی استفاده می‌کنند. لنز‌های پرایم فاصله قانونی ثابتی دارند و از قابلیت زوم برخوردار نیستند. در عوض برای ترکیب‌بندی و انتخاب کادر باید موقعیت خود را نسبت به سوژه عقب یا جلو ببریم. هر چند این وضعیت در لنز‌های پرایم محدودیت‌هایی را برای عکاس به همراه می‌آورد ولی مزایای زیادی نیز دارد.

لنز‌های پرایم معمولاً از ابعاد جمع‌ و جور و وزن کمی برخوردار هستند. سبک و کوچک بودن دوربین در عکاسی خیابانی یک ویژگی بسیار مهم به حساب می‌آید. به علاوه لنز‌های پرایم عموماً با توجه به کار رفتن المان‌های کمتر، نور بیشتری را از خود عبور داده و تصویر واضح‌تری را ارائه می‌دهند. این نوع لنزها در مقایسه با لنز‌های زوم از سرعت بیشتر و حداکثر بازشدگی دهانه دیافراگم بیشتری برخوردار هستند. به لطف این ویژگی می‌توان به عمق میدان‌های کمتری در تصویر دست یافت که در عکاسی خیابانی امری ایده‌ال است و می‌توان سوژه را از بک‌گراند شلوغ خود کاملاً جدا کرد.

و برتری‌های لنز‌های پرایم، امکان عکاسی روی دست و بدون نیاز به افزایش زیاد ایزو اشاره کرد. با توجه به حداکثر بازشدگی کمتر از F2 در لنز‌های پرایم، می‌توان در شرایط کم‌نور هم عکس‌هایی با روشنایی و وضوح مطلوبی را به ثبت رساند.

بهترین فاصله کانونی برای عکاسی خیابانی چیست؟

در عکاسی خیابانی کدام لنز بهتر است؟ آیا باید از لنز ۵۰ میلی‌متر استفاده کرد یا ۳۵ میلی‌متر؟ نظر‌ها در این رابطه متفاوت است. ولی در واقع عکاسی خیابانی به لنز‌هایی با این فاصله کانونی محدود نمی‌شود و خیلی از عکاسان خیابانی حرفه‌ای از لنز‌هایی با فواصل کانونی دیگر استفاده می‌کنند.

لنز‌های واید با فاصله کانونی کمتر از ۳۵ میلی‌متر

استفاده لنز‌های واید با فاصله کانونی کمتر از ۳۵ میلی‌متر در عکاسی خیابانی کمی مشکل به نظر می‌رسد. هر چند برای گرفت پرتره‌های محیطی می‌توان از این لنز‌ها استفاده کرد و برای عکاسی متداول خیابانی بیش از حد باید به سوژه نزدیک شد و همین در روند کار تأثیر می‌گذارد. با این وجود خیلی‌ها لنز ۲۴ میلی‌متری را برای عکاسی خیابانی مناسب می‌دانند. ولی بهتر است که یک فاصله منطقی با سوژه حفظ شود تا هم خود عکاس و هم فردی که دارد عکاسی می‌شود احساس


برچسب‌ها: "کامپکت"دیستورشن"Voigtlander"

ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 3 آذر 1396 | 9:0 | نویسنده : حمید حسینی |

با توجه به اینکه اکثر خانم های جوان این روز ها به ورزش علاقمند هستند و تا حدی در بین مدلهای جوانی که برای عکاسی مراجعه می کنند,  علاوه بر ظرافت و زیبایی,  بدن عضلانی نیز دیده میشود,  بد نیست چند تا نکته را در این رابطه بیان کنیم.
هرگز از دیدن یک مدل خانم با دستها و پاهای عضلانی شگفت زده نشوید,  شما به عنوان یک هنرمند حرفه ای  باید بدانید که از چه اصول و روشی در این شرایط پیروی کنید,  روز گذشته از عکاسی بانوان مسن تر صحبت کردیم,  امروز در رابطه با بانوان جوان و ورزشکار صحبت می کنیم.


نکته اول
عضلات را منقبض نکنید.


ما در اینجا عکاسی ورزشی انجام نمی دهیم,  نیازی به نشان دادن حجم و قدرت عضلات نداریم,  یک بانوی ورزشکار,  علاوه بر عضلات قوی,  ظرافت و زیبایی هایی همچون سایر بانوان دارد که باید با هنر خود آنرا به تصویر بکشیم,
پس در قدم اول,  از مدل خود بخواهید هرگز عضلات خود را منقبض نکند,  ورزشکار ها علاقه دارند


برچسب‌ها: "خطوط"انحنای"

ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 1 آذر 1396 | 9:0 | نویسنده : حمید حسینی |

لنز برای عکاس منظره به نوعی کارکردی شبیه قلم برای نقاش را دارد. لنز‌ها به عکاس این امکان را می‌دهند که تعیین کند صحنه‌ی عکاسی به چه شکلی در عکس ثبت شود. انتخاب زوایای دید بسیار عریض و واید و همچنین بسته و close-up و یا امکان جداکردن سوژه از پس‌زمینه همگی از کارکرد‌های لنزها هستند. در ادامه با ما همراه باشید.در عکاسی منظره، لنز‌ها یکی از معدود امکاناتی هستند که عکاس به وسیله‌ی آنها می‌تواند نگاه شخصی خودش از منظره را ثبت‌کند؛ چراکه بر خلاف عکاسی در استودیو، در عکاسی منظره امکان تغییر نور و چیدمان صحنه وجود ندارد. بنابراین، انتخاب و خرید لنزهای مناسب این گونه‌ی عکاسی باید یکی از مهمترین دغدغه‌های عکاسان مناظر طبیعی باشد. در این مطلب، نکات مهمی که باید در خرید لنز‌های مناسب عکاسی منظره مدنظر قراردهید را برای شما به اجمال شرح خواهم‌داد.

فاصله‌ی کانونی

زمانی که برای خرید لنز مناسب عکاسی منظره تحقیق می‌کنید، خیلی‌ها به شما لنز‌هایی با زاویه‌ی دید باز یا در اصطلاح واید را پیشنهاد می‌کنند. این پیشنهاد کاملاً منطقی و درست است و در اکثر مواقع برای ثبت یک منظره و نشان‌ دادن وسعت آن به لنزی واید نیازمند هستید. مشخصه‌ی لنز‌های واید این است که دارای فاصله‌ی کانونی کمی هستند؛ اما اندازه‌ی سنسور تصویر دوربینی که لنز قرار است بر روی آن قرارگیرد هم در زاویه‌ی دید لنز تأثیر‌گذار است.

حتماً شنیده‌اید که در عالم عکاسی (و البته فیلمبرداری)، فاصله‌ی کانونی 50 میلیمتر را در اصطلاح فاصله‌ی کانونی نرمال درنظر می‌گیرند؛ اما این مطلب تنها در مورد دوربین‌هایی با سنسور تصویر 35 میلیمتری یا در اصطلاح فول‌فریم صادق است. هرچه سنسور تصویر بزرگتر یا کوچکتر شود زاویه‌ی دیدی که در فاصله‌ی کانونی 50 میلیمتر بدست می‌آورید هم بیشتر یا کمتر می‌شود. پیچیده شد؟ نگران نباشید الان ساده‌اش می‌کنم! اکثر دوربین‌های DSLR و بدون آینه‌ی امروزی در دو قطع‌ سنسور فول‌فریم و سنسور سایز APS-C ساخته می‌شوند. تکلیف دوربین‌های فول‌فریم که مشخص شد، در فاصله‌ی کانونی 50 میلیمتر، زاویه‌ی دید نرمال را ارائه می‌دهند. در دوربین‌هایی با سایز حسگر APS-C، به علت کوچکتر بودن اندازه‌ی سنسور تصویر، فاصله‌ی کانونی تقریبی 30 تا 35 میلیمتر زاویه‌ی دید نرمال

 


برچسب‌ها: "زوم"پرایم"حسگر"سنسور"

ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 29 آبان 1396 | 9:0 | نویسنده : حمید حسینی |

نکته اول
تبسم و لبخند را در سوژه به وجود آورید.


حتی قبل از شروع کار عکاسی,  احساس صمیمیت و خودمانی بودن را در سوژه به وجود بیاورید,  همواره سعی کنید، عکاس شیرین زبانی باشید در صحبتهای ابتدایی با سوژه سعی کنید بفهمید او از چه نوع عکسی خوشش می اید.  چون در هر صورت رضایتمندی مشتری برای ما اهمیت دارد,  شما با هوش ذاتی خود ضمن صحبت با سوژه علاوه بر ایجاد احساس راحتی در او,  لز سلیقه اش نیز اطلاع می یابید و این یک نکته اساسی و کلیدی در شروع کار عکاسی میباشد .

به عنوان یک راه کار در مواجهه با افرادی که جلوی دوربین راحت نیستند,  یک شیوه به شما یاد میدهم,  بین خودمان باشد.

از سوژه بخواهید چشمانش را ببندد,  با شمارش معکوس 3،2،1 از او بخواهید چشمانش را باز کرده و بهترین لبخند را که در توان دارد به شما تحویل دهد امتحان کنید، حتما جواب میدهد.

برای کسب نتیجه بهتر می توانید از حالت عکاسی مداوم در دوربین خود استفاده کنید و یه سرعت چندین عکس بگیرید,  مدل شما دیگر فرصت نخواهد داشت به احساس ناراحتی قبل خود بازگردد این شیوه به خصوص برای کسانی که موقع برخورد با فلاش دوربین چشمانشان را میبندند,  به خوبی جواب میدهد .

برچسب‌ها: "های"انگل"

ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 24 آبان 1396 | 9:0 | نویسنده : حمید حسینی |

در کمتر از یک مایل از منهتن – یکی از گرانترین و پر سر و صدا ترین نقاط دنیا – جزیره ای وجود دارد که بیش از ۵۰ سال است که ترد شده است. جزیره “برادر شمالی ”  یا “North Brother” به عنوان یکی از مناطق طبیعی نیویورک شناخته می شود و هیچ کس اجازه ورود به آن را ندارد . امروز سری می زنیم به این منظقه ممنوعه و تاریخ عجیبش.

هیچ کس اجازه ورود به جزیره برادر شمالی و برادر جنوبی را ندارن بجز پرندگانی که بطور فصلی به آن سفر می کنند که تعداد آنها هم هر سال به دلیل ساختمان های بلند نزدیک به این جزیره ها کمتر و کمتر می شود .

این تصاویر هم حاصل سفر تیم business insider هستند که در یکی از برنامه های مستند سازی گرفته شده اند .

در سال ۱۸۵۰ بیمارستانی در جزیره برادر شمالی تاسیس شد که محل قرنطینه بیماران خاص بود . این باعث شد که این جزیره از آن زمان محبوبیت خود را از دست بدهد و این داستان تا ۱۹۴۳ ادامه داشت .

چیز دیگری بود که باعث شد بیشتز از قبل ساکنان نیویورک  از این جزینه ها رودی کنن. دیدن جسد ۱۰۰۰ نفر از کار کنان یک کشتی که در نزدیکی جزیره غرق شده بود امواج جنازه هایشان را برای مدت ها به ساحل جزیره می کاشند . شاید اینجا بود که این جزیره کمی وجهه طلسم شده به خود گرفت. بعدش هم که به دستور دولت این جزیره خالی شد و برای کوچ پرندگان در نظر گرفته شد . در ادامه تصاویری از یازمانده زندگی اهالی و کار کنان این جزیره می بینید.
برچسب‌ها: \"Nort\"Brother\"business insider

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 23 آبان 1396 | 12:29 | نویسنده : حمید حسینی |
صفحه قبل 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 38 صفحه بعد
.: Weblog Themes By BlackSkin :.